Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs aşısında ikinci aşamaya geçildiğini duyurdu

23 Nisan 2020, 18:24

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili Türkiye’de tedavi çalışmaları yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan dikkat çekici bir açıklama daha geldi. Prof. Dr. Ovalı, koronavirüsü etkisiz hale getiren aşının görüntüsünü paylaştı.

Koronavirüs tedavisi için çalışmalarını sürdürürken “Dornaz Alfa” isimli ilacın hastaların tedavisinde klinik testlere alınması gerektiği açıklamasıyla gündeme gelen ve 23 Nisan’da müjdeli haberi duyuracaklarını duyuran Prof. Dr. Ercüment Ovalı, laboratuvar çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri paylaştı.

Prof. Dr. Ovalı, virüse karşı geliştirilen aşının etkisini gösteren bir görüntüyü, 23 Nisan itibariyle Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı:

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! Covid-19’a karşı 2 farklı aşı üretiminin laboratuvar kısmını tamamladık. Sıra hayvan deneylerinde.

“TÜRKİYE KOVİD-19’A KARŞI AŞI GELİŞTİRLEBİLEN AZ SAYIDAKİ ÜLKELER ARASINDA”

Son 1 aydır gece gündüz çalışarak 6 proje 4 ürün ve 3 makale çıkaran kahramanlarıma teşekkür ediyorum. Canım ülkem artık Covid-19’a karşı aşı geliştirebilen az sayıdaki ülkeler arasında.”

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın son olarak Twitter hesabından yaptığı basın açıklamasının tamamı:


AŞI
KORONAVİRÜS
Prof. Dr. Ercüment Ovalı
Bunlara da bakın: