Prof. Dr. Enver Aydoğan, Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı savaşın Kırım Türklerine etkilerini anlatacak

Diaspora
qha muhabir
17 Temmuz 2022, 10:33
qha muhabir
17 Temmuz 2022, 10:33

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Prof. Dr. Enver Aydoğan’ın konuk olacağı Rusya-Ukrayna Krizi’nin Kırım Türklerine Yansımaları başlıklı söyleşi düzenleyecek.

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezinin (TÜRKMER) yaz dönemi etkinlikleri kampsamında 21 Temmuz 2022 tarihinde, “Rusya-Ukrayna Krizi’nin Kırım Türklerine Yansımaları” konulu söyleşi düzenlenecek.

Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Denetleme Kurulu Başkanı, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi̇ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Aydoğan‘ın konuşmacı olacağı program, çevrim içi olarak takip edilebilecek. “Meet” programı üzerinden canlı takip edilecek olan etkinlik, perşembe günü saat 14:00‘te başlayacak.

Bir harita ve şunu diyen bir yazı 'SAKARYA ONIVERSITESI TÜRKMER 2017 TÜRKMER Rusya- Ukrayna Krizi'nin Kırım Türklerine Yansımaları UKRAYNA KIRIM AKMESCITO RUSYA Prof. Dr. Enver AYDOĞAN (Dünya Kırım Tatar Kongresi Teftiş Kurulu Başkanı) 21 TEMMUZ 2022/ 14.00 Etkinliğimiz "Meet" üzerinden online olacaktır. Katılım için lütfen karekodu okutunuz;' görseli olabilir

Söz konusu etkinliğe bu linki tıklayarak katılabilirsiniz.