Prens Selman'dan PKK desteği!

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Ocak 2021, 18:17
Ozan Barış Erim
12 Ocak 2021, 18:17

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın kontrolündeki Al Arabiya televizyon kanalı, skandal bir habere imza attı. Bölücü terör örgütü PKK’yı aklayan bir haber yapan kanal, teröristlerden “özgürlük savaşçısı” diye bahsetti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a hizmet eden Al Arabiya kanalı, Kandil’deki PKK’lı teröristleri masum gösteren skandal bir haber yaptı. Kanalda yayınlanan “Özel Görev” adlı programda, 10 terörist ile özel röportaj gerçekleştirdi. Programda sık sık teröristlerden özgürlük savaşçısı olarak bahsedilirken, Türkiye’ye karşı ise asılsız suçlamalar yapıldı.

TÜRKİYE’YE KARŞI ALÇAK SUÇLAMA!

Türk askerlerinin bölgede masum sivilleri öldürdüğü iftirasını atan programda şu ifadelere yer verildi:

“Türk rejimi, Kürtlere karşı ayrımcılığı ve şiddeti sürdürmeye devam ediyor. Bu savaşın ve sonrasının ayrıntılarına giden yol, PKK’nın kalesi olan Kandil Dağı’ndan geçiyor. Oraya ulaşmak kolay değil. Çünkü hareket eden her şeyi vuran Türk keşif uçakları sizi hedef alabilir.”

TSK HAKKINDA KARA PROPAGANDA YAPTILAR!

Öte yandan programda teröristlerin açıklamasının doğru olduğu ve TSK’nın Kandil’deki operasyonlarında başarılı olamadığı yalanı yer aldı.

TERÖRİSTLERİ KAHRAMAN GİBİ GÖSTERDİLER

Teröristler ile ilgili sanki birer kahramanmış gibi söz eden Al Arabiya muhabiri, “10 kişi bizi karşıladı. Güvenlik sebepleriyle büyük gruplar halinde dolaşmıyorlar. Diğerleri etrafı gözetliyor. Hiçbiri kendi adını kullanmıyor ve telefon taşımıyor. Dünyada neler olduğunu öğrenmek için radyoyu kullanıyorlar. Hiçbiri maaş almıyor ve evlenmiyorlar. Ellerinde sadece silahları ve özgür Kürdistan hayalleri var.” sözlerini kullandı.

ELİ KANLI KATİLLERİ BARIŞ YANLISI GÖSTERDİLER

Ayrıca sözde PKK sözcüsü olduğunu söyleyen bir terörist,“40 yıldan bu yana süren çatışmalarda Türkiye ile defalarca ateşkes girişimleri oldu. Ancak Türkler barışçıl ve siyasi bir çözüm yerine savaşı tercih ediyorlar. Bizi bu mücadeleden vazgeçirmezler.” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPILDI

Açıkça terör örgütü propagandası yapan program, bir teröristin şu ifadelerine yer verdi:

“Hedefimiz bütün Kürtlerin özgürlüğüne kavuşması ve hür bir Kürdistan’ın kurulması. Dünyaya hakim olan güçlerin çıkarlarına ters düştüğü için PKK’nın bir terör örgütü olarak gösteriyor. Onlar gücü elinde bulundursa da biz hedefimize ulaşacağız.”