Poroşenko seçmenlere seslendi: Ben pes etmiyorum ve pes etmeyeceğim

Güncel
Anife Bilal
19 Nisan 2019, 11:42
Anife Bilal
19 Nisan 2019, 11:42

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki rakibi komedyen Vladimir Zelenskiy’in seçim kampanyasında sıkça kullandığı yönteme başvurarak bir video klip çekti. Klipte seçmenlere seslenen Poroşenko: “Hatalar yaptım, ama ben kesinlikle bu beş yıl için utanç duymuyorum.” ifadelerini kullandı.

Facebook üzerinden paylaşılan videoda Poroşenko, “5 yıl önce bana güvendiniz. Hatalar yaptım, ancak kesinlikle bu beş yıl için utanç duymuyorum. Etrafınıza bakınız; vizesiz rejim, bağımsız kilise, güçlü ordu, girişim şirketleri, uluslararası yatırımlar için çekici bir ülke, kendi hayallerini gerçekleştiren ilerici gençlik…Ukraynalı giyim, teknoloji, müzik moda oldu. Biz olanaklar ülkesine dönüşüyoruz.” diye kaydetti.

Devlet işleriyle meşgul olduğu için Ukrayna halkıyla çok az konuşabildiğini belirten Poroşenko, “Bu yüzden şu an tüm olanaklar aracılığıyla size ulaşmaya çalışıyorum. Rakibinin yöntemlerini kullanarak ve belki alışılmadık görünüyorum, beni bu şekilde duyacaksınız bundan korkmuyorum. Ben pes etmiyorum ve pes etmeyeceğim. Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı adayı, bir vatandaş olarak Ukrayna için mücadele etmeye devam edeceğim.” dedi.

Cumhurbaşkanı adayları Zelenskiy ile Poroşenko bugün Kıyiv’deki “Olimpiyskiy” stadında saat 19.00’da seçim öncesi tartışma düzenleyecek.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu ise 21 Nisan’da yapılacak.