Polonya'dan ülkeye dönen Ukraynalıların çıkanlardan fazla olduğu açıklandı

Güncel
qha muhabir
18 Nisan 2022, 15:11
qha muhabir
18 Nisan 2022, 15:11

Rusya’nın havadan ve karadan saldırılara başladığı Ukrayna’dan komşu ülkelere geçen Ukraynalılar, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından geri alınan bölgelere dönmeye başladı. Polonya Sınır Muhafızları, geçen hafta Cuma ve Cumartesi günü Polonya’dan Ukrayna’ya giren insan sayısının, çıkanlardan fazla olduğunu bildirdi.

Polonya’dan ülkeye dönen Ukraynalıların çıkanlardan fazla olduğu açıklandı. CNN International, 17 Nisan 2022 tarihinde Polonya Sınır Muhafızlarına dayandırarak verdiği bilgilere göre, Cuma ve Cumartesi günü Polonya’dan Ukrayna’ya giren insan sayısı, çıkanların sayısından daha fazla oldu.

Polonya, Cumartesi günü 22 bin kişinin Polonya’dan Ukrayna’ya geçtiğini ve 19.200 kişinin karşı yöne geçiş yaptığını, cuma günü ise 25.100 kişinin Ukrayna’ya girdiğini ve 24.400 kişinin Polonya’ya seyahat ettiğini kaydetti. 

UKRAYNALILAR, GERİ ALINAN BÖLGELERE DÖNÜYOR

Rusya’nın savaşın odak noktasını Ukrayna’nın doğusuna kaydırdığı öğrenilirken; Polonya’ya ve diğer komşu ülkelere geçen Ukraynalıların bir kısmı, Ukrayna kuvvetleri tarafından geri alınan bölgelere dönmeye başladı.