Zelenskıy, Putin'le görüşme ayarlanması için talimat verdi

Güncel
Ozan Barış Erim
26 Nisan 2021, 18:13
Ozan Barış Erim
26 Nisan 2021, 18:13

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşme ayarlaması için talimat verdi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, önemli olanın görüşme ve müzakerelerin gerçekleşmesi olduğunu belirtti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın bugün Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşme ayarlaması için talimat verdiği bildirildi. Ukrinform’a göre, Zelenskıy yaptığı açıklamada, Donbas’ta görüşme teklifine cevaben Putin’in kendisini Moskova’ya davet ettiğini hatırlattı.

ZELENSKIY: YERMAK’A TALİMATI ÇOKTAN VERDİM

Zelenskıy, konu ile ilgili açıklamasında Yermak’a talimatı çoktan verdiğini belirterek, “Her şey, bu görüşmenin gerçekleşeceğine işaret ediyor. Donbas’ta buluşmayı teklif ettim bunu biliyorsunuz, Rusya Devlet Başkanı da buluşmak istediğini teyit etti fakat Moskova’da buluşmaya teklif etti. Cumhurbaşkanlığı ofisi başkanı Andriy Yermak’a, Kremlin ile bağlantı kurma, buluşabileceğimiz bir yer ve zaman konusunda anlaşmaya varma görevini çoktan verdim.” ifadelerini kullandı.