Zelenskıy'den çarpıcı Donbas açıklaması: Rusya'yı seviyorsanız, kendinize orada yer aramalısınız

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Ağustos 2021, 17:28
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Ağustos 2021, 17:28

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna’nın doğusunda çatışmaların devam ettiği Donbas’a dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Donbas’ın asla Rus toprağı olmayacağını vurguladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy (Volodymyr Zelensky), Ukrayna medyası Dom televizyonuna verdiği röportajda Donbas krizini ele aldı. Donbas’ın asla Rus toprağı olmayacağını vurgulayan Zelenskıy, orada yaşayanlara çağrıda bulunarak, “Rusya’yı seviyorsanız ve hayatınız boyunca yaşadığınız Ukrayna toprağını Rusya olarak görüyorsanız; çocuklarınız ve torunlarınız için gitmeli ve kendinize Rusya’da yer aramalısınız.” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri: Rusya, Donbas'a hava savunma füzeleri yığıyor | Havacılık  Haberleri

“UKRAYNA’SIZ DONBAS’TA MEDENİYET OLMAZ”

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Ukrayna’sız Donbas’ta medeniyet olmayacağının altını çizerek, “Ancak kendinizi Ukraynalı ve Donbas’ın Ukrayna toprağı olduğunu hissediyorsanız, Ukrayna bayrağına ve diline saygı duyuyorsanız, bekleyin. Donbas işgalden kurtulacak.” diye konuştu.

ZELENSKIY: DONBAS KURTULACAK

Zelenskıy, ne kadar süre geçtiğinin önemli olmadığına dikkat çekerek, Almanya’daki duvarın yıkıldığı gibi Donbas’ın da kurtulacağını söyledi.

Donbas'ta Rus silahlı güçlerinin saldırısı sonucu bir Ukrayna askeri daha  öldü