Ukrayna'dan Türkiye'ye taziye mesajı

Güncel
Ozan Barış Erim
16 Şubat 2021, 20:05
Ozan Barış Erim
16 Şubat 2021, 20:05

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi ile ilgili taziye mesajı yayımladı. Bakanlık, “Silahsız insanların katilleri en şiddetli kınamayı hak ediyorlar.” diye bildirdi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı diledi. Bakanlık Twitter’dan yaptığı açıklamayı Türkçe, Ukraince ve İngilizce olarak 3 farklı dilde yayımladı.

Bakanlığın Twitter hesabından bugün yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyinde Türk vatandaşlarının şehit edilmesi haberini derin üzüntüyle öğrendik. Silahsız insanların katilleri en şiddetli kınamayı hak ediyorlar. Dost Türk halkına ve hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en içten taziyelerimizi sunuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

BÜYÜKELÇİ GÜLDERE: TAKDİR EDİYORUZ

Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Dışişleri Bakanlığının taziye mesajını, “Ukrayna’nın bu zor zamandaki dayanışmasını takdir ediyoruz.” şeklinde cevapladı.

GARA’DA 13 SİVİL ŞEHİT EDİLDİ

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 13 Şubat’ta Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki teröristlere ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekatı’nın sevk ve idare edildiği sınır hattındaki Harekat Merkezi’ne giderek, harekat kapsamında bir mağarada PKK’lı teröristlerce 13 kişinin şehit edildiğini açıkladı.