Ukrayna Parlamentosu, İnsan Hakları Yetkilisi görevine Dmıtro Lubinets'i atadı

Güncel
Manas
02 Temmuz 2022, 01:07
Manas
02 Temmuz 2022, 01:07

Ukrayna Parlamentosu, Milletvekili Dmıtro Lubinets’i oy birliğiyle Ukrayna Parlamentosu İnsan Hakları Yetkilisi (Ombudsman) olarak atadığını bildirdi. Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu görev değişikliği ile ilgili, “Meslektaşım, Dmıtro’nun profesyonelliğine güveniyorum. İnsan Hakları Yetkilisi ile yakın koordinasyon içinde işbirliğimizi sürdüreceğiz.” diye belirtti.

Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada), 1 Temmuz 2022 tarihinde İnsan Hakları Yetkilisi (Ombudsman) Lyudmila Denisova’nın yerine oy birliğiyle, Milletvekili Dmıtro Lubinets’i seçtiğini duyurdu. Öte yandan, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, işgalci Rusya’nın Ukrayna’ya karşı uyguladığı soykırım ve geniş çaplı savaş zamanlarında, İnsan Hakları Yetkilisi’nin başarılı performansını vurguladı.

Верховна Рада запланувала урочисте засідання на 24 серпня | Українська  правда

UKRAYNA İNSAN HAKLARI YETKİLİSİ DMITRO LUBİNETS OLDU

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, yeni göreve atanan meslektaşı ile ilgili, “Meslektaşım ve arkadaşım Dmıtro Lubinets’i Ukrayna Parlamentosu, İnsan Hakları Yetkilisi olarak atanmasından dolayı kutluyorum. Yeni ombudsman Dmıtro’nun profesyonelliğine güveniyorum. İnsan Hakları Yetkilisi ile yakın koordinasyon içinde işbirliğimizi sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.