Ukrayna Parlamentosu 4 yeni bakanı atadı

Güncel
Anife Bilal
04 Kasım 2021, 15:32
Anife Bilal
04 Kasım 2021, 15:32

Ukrayna hükumetinin dört yeni üyesinin ismi belli oldu. Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada), bugün iki başbakan yardımcısı olmak üzere toplamda dört yeni bakan atadı.

Ukrayna Parlamentosu Genel Kurulunda, bugün dört bakanın atanması konusu görüşüldü. Parlamentoda yapılan oylamalar sonucu; Oleksiy Reznikov Savunma Bakanı, İrina Vereşçuk Başbakan Yardımcısı ve Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı, Pavel Ryabkin Stratejik Endüstriler Bakanı, Yuliya Svırıdenko Birinci Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı görevine getirildi.

UKRAYNA HÜKUMETİNDE KADRO DEĞİŞİKLİĞİ

Daha önce Ukrayna Bakanlar Kurulunun kadro değişikliğine gittiği bildirilmişti. 1 Kasım’da Başbakan Yardımcısı, Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı Oleksiy Reznikov, Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskıy’in, ertesi gün Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Oleksiy Lyubçenko ve Savunma Bakanı Andriy Taran’ın istifa dilekçelerini parlamentoya sunduğu öğrenilmişti.