Ukrayna, işgalcilerin yayınlarını engelleme seçenekleri değerlendiriyor

Haberler
Anife Bilal
10 Mayıs 2021, 18:13
Anife Bilal
10 Mayıs 2021, 18:13

Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politika Bakanlığı, işgalcilerin Kırım Yarımadası ve Donbas bölgesinden yaptığı propaganda yayınını engelleme yollarını bulma konusunda çalışıyor. Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politika Bakanı Oleksandr Tkaçenko, “İşgal altındaki Kırım ve Donbas bölgelerinden yapılan yayınlara karşı koyma yolları arıyoruz.” dedi.

Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politika Bakanı Oleksandr Tkaçenko, Kırım Yarımadası ve Dobnas bölgelerinin işgalci yönetiminin yaydığı propagandaya karşı koyma yollarını aradığını anlattı. Radio Svoboda’ya bugün konuşan Bakan, “Eylem planı oluşturma çalışmalarımız sona yaklaşıyor. Özellikle sınır bölgelerindeki yayınımızı artırmak istiyoruz ve işgal altında bulunan Kırım ile Donbas bölgelerinden yayılan sinyallere karşı koyma seçeneklerini değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İNTERNET YAYINLARI DA ENGELLENECEK

Bakan Tkaçenko, radyo ve televizyon yayınlarının yanı sıra işgalcilerin internet yayınlarının da engellenme seçenekleri konusunda çalıştığını belirterek, “Hazırladığımız eylem planının onaylanması için Bakanlar Kurulu, Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyine sunacağız.” diye kaydetti.

Tkaçenko, Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politika Bakanlığı tarafından geliştirilen eylem planının amacının hem Ukrayna yayınlarını artırmak hem de Rus propaganda yayınlarını engellemek olduğunu vurguladı.