Ukrayna Güvenlik Servisi: Saldırı hazırlığındaki birisi Rus 2 kişi gözaltına alındı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Ocak 2022, 16:56
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Ocak 2022, 16:56

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığının bir üst aşamaya geçerek olası işgal endişeleri giderek artıyor. Ukrayna Güvenlik Servisi, patlayıcı madde ve silahlarla yakalanan iki kişinin, şehir altyapısına yönelik bir dizi silahlı saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı. Saldırı hazırlığındaki birisi Rus 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Rusya-Ukrayna sınırında gerilim yükselirken Ukrayna yönetimi, sınır bölgelerinde bir grup sabotajcının gözaltına alındığını duyurdu. Rusya ise Karadeniz’de 6 binden fazla birlikle savaşa hazırlık tatbikatına başladı.

UKRAYNA: SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ BİRİSİ RUS 2 KİŞİ YAKALANDI

Ukrayna Güvenlik Servisi, patlayıcı madde ve silahlarla yakalanan iki kişinin, şehir altyapısına yönelik bir dizi silahlı saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı. TRT’nin aktardığı habere göre birisi Rus vatandaşı olan ve sabıkaları bulunan şüphelilerin, Rus özel servisleri tarafından koordine edildiği ifade edildi.

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim tırmanırken Rusya’ya uluslararası toplumdan peş peşe yaptırım uyarıları yinelenmeye devam ediyor.