Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: Türkiye'ye minnettarız

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Mart 2022, 20:22
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Mart 2022, 20:22

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal saldırılarının başlangıcından bu yana taraflarla diplomasi trafiği aralıksız sürdüren Türkiye, bu kez de müzakerelere ev sahipliği yapacak. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Türkiye’ye teşekkür ederek, “Türkiye’nin arabuluculuk liderliğindeki bu müzakerelerin, Ukrayna’da barışın ve güvenliğimizin çıkarlarına hizmet eden sonuçlar getirmesini umuyorum.” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat’ta başlattığı saldırılarının 33. günü geride kalırken taraflar, bu kez Türkiye’nin diplomatik çabaları sonucu müzakere için İstanbul’da bir araya gelecek. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba (Dmytro Kuleba), konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türk mevkidaşı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu etiketleyerek şu ifadeleri paylaştı:

“Ukrayna ve Rusya arasındaki bir sonraki barış görüşmelerine ev sahipliği yaptığı için Türkiye’ye minnettarız. Türkiye’nin arabuluculuk liderliğindeki bu müzakerelerin, Ukrayna’da barışın ve güvenliğimizin çıkarlarına hizmet eden sonuçlar getirmesini umuyorum.”