Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Yermak: G7 liderleri, Ukrayna için desteklerini yineledi

Güncel
qha muhabir
27 Haziran 2022, 21:35
qha muhabir
27 Haziran 2022, 21:35

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, G7 Liderler Zirvesi’nde, üye ülke liderlerinin Ukrayna için sarsılmaz desteklerini yinelediklerini ifade etti.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde 26 Haziran 2022 tarihinde başlayan G7 Liderler Zirvesi devam ediyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak G7 liderlerinin Ukrayna için sarsılmaz desteklerini yinelediklerini ifade etti.

Yermak açıklamada, “G7 liderleri, Ukrayna için sarsılmaz desteklerini yinelediler. Maddi, insani, askeri ve diplomatik destek sağlamaya devam edecekler ve gerektiği kadar yanımızda olacaklar” ifadesini kullandı.

Yermak Ayrıca, Rusya’ya karşı daha güçlü yaptırımlar geleceğine ve silah tedarikinin artacağına yönelik güvenini dile getirerek, “Zafer için her geçen gün biraz daha fazlası yapılmalıdır” dedi.

G7 ÜLKELERİ RUSYA’DAN ALTIN İTHALATINI YASAKLAYACAK

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, G7 Liderler Zirvesi’nde yaptığı açıklama ile Ukrayna’ya açtığı savaş nedeniyle Rusya’dan altın ithalatının yasaklanacağını bildirmişti.