Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Başçeri'den KKTC Başbakanı Saner'e ziyaret

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Aralık 2020, 12:28
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Aralık 2020, 12:28

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC ) Başbakanı Ersan Saner’i ziyaret etti. Büyükelçi Başçeri, ziyarette Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Oktay’ın Saner’e gönderdiği mesajları iletti. Öte yandan Başçeri, KKTC hükumetinin aldığı güven oyundan dolayı Başbakanı Saner’i tebrik etti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Başbakan Ersan Saner’i ziyaret etti. Başçeri, hükumetin aldığı güvenoyundan dolayı Saner’i tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Başçeri, dün saat 16:00’da gerçekleşen görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Saner’e gönderdiği mesajları da iletti. Başbakan Ersan Saner, Başçeri’nin ziyaretinin kendisini onurlandırdığını dile getirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın kutlama mesajları için teşekkürlerini sundu.

“TÜRK ULUSUNUN MAVİ VATANDAKİ HAK VE ÇIKARLARI İÇİN İŞ BİRLİĞİ”

Başbakan Saner, Türkiye ile birlikte, KKTC’de kalıcı eserler veren bir hükumet olmanın en büyük gurur kaynakları olacağını ifade ederek, “Bu konuda Erdoğan’ın tebrik mektubunda da ifade ettiği gibi KKTC’yi ileriye taşımak için ortaya koydukları kararlılıktan dolayı, tüm KKTC halkı adına teşekkürlerimizi iletmenizi rica ediyorum. Her zaman anavatan yavru vatan ortak hedefleri için Türk ulusunun özellikle mavi vatandaki hak ve çıkarlarının korunmasında iş birliği içerisinde birlikte çalışacağımıza olan inancımı belirtiyorum.” dedi.