Türkiye İçişleri Bakanlığı heyetinden, Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi Başkanı Sergiy Deyneko’ya ziyaret

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Aralık 2021, 19:51
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Aralık 2021, 19:51

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren başkanlığındaki Türkiye’nin İçişleri Bakanlığı heyeti, Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi Başkanı Sergiy Deyneko’nun daveti üzerine Kıyiv’i ziyaret etti. Ukrayna İçişleri Bakanlığı ve Polis Teşkilatı yönetimiyle de bir araya gelen Türk heyetinin ziyareti kapsamında, iki ülkeyi ilgilendiren; suçla mücadele, suçluların iadesi, personel eğitimi, uluslararası organize suç şebekeleriyle mücadele gibi hassas başlıklar ele alındı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren başkanlığındaki Türkiye’nin İçişleri Bakanlığı heyeti geçen hafta Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi Başkanı Sergiy Deyneko’nun (Serhiy Deyneko) daveti üzerine Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’i ziyaret etti. Sınır Güvenlik Servisiyle görüşmelerde Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya girişte karşılaştığı zorluklar, yasadışı göç ve sınır güvenliği konuları üzerinde duruldu. Türk heyeti, Borispol Havalimanında pasaport işlemlerini yerinde gözlemledi ve sınır geçiş prosedürleri hakkında kapsamlı bilgi aldı.

TÜRKİYE VE UKRAYNA’YI İLGİLENDİREN HASSAS KONU BAŞLIKLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Türkiye’nin Kıyiv (Kiev) Büyükelçiliğinden ziyarete ilişkin bugün yayımlanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Heyetimiz Ukrayna İçişleri Bakanlığı ve Polis Teşkilatı yönetimiyle de bir araya geldi. Suçla mücadele, suçluların iadesi, personel eğitimi, uluslararası organize suç şebekeleriyle mücadele gibi hassas başlıklar ele alındı. Ziyaret, hem Türk hem Ukrayna vatandaşının güvenliği için iki ülke emniyet kurumları arasındaki işbirliğine güç kattı. Heyetimize gösterilen nazik misafirperverlik için Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisine teşekkür ediyoruz.”