Sözde Karabağ Dışişleri Bakanlığı, Ülkü Ocaklarının Şuşa'da açacağı okuldan rahatsız oldu!

Politika
Ömer Kaya
03 Şubat 2021, 17:10
Ömer Kaya
03 Şubat 2021, 17:10

Azerbaycan’ın tarihi harekatı sonrası Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının okul inşa etme hazırlığı, Ermenistan’ın uzantısı olan Karabağ’daki sözde cumhuriyet tarafından rahatsızlıkla karşılandı. Ayrılıkçı Ermeniler, okulun inşasını “endişe verici” olarak nitelendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa’da dokuz derslikli bir ilkokulun yapılmasını hedeflediklerini ifade eden bir açıklamada bulundu. MHP ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yaptırılacak olan okulla ilgili çalışmalara devam ederken, Karabağ’da işgalci konumunda olan ayrılıkçı Ermenilerden bu faaliyetlere karşı açıklama geldi. Ermeni teröristlerin Karabağ’da kurduğu Sözde Karabağ Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın ve Türkiye’nin bölgedeki politikalarından rahatsız oldu.

Sözde Karabağ Dışişleri Bakanlığı, Ülkü Ocaklarının Şuşa’da açacağı okuldan rahatsız oldu!

Karabağ’daki Ermeni ayrılıkçıların sözde dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının faaliyetleri “aşırıcı, radikal ve Türkçü” olarak nitelendirildi.

ŞUŞA’DA OKUL İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bunun hemen ardından, 2 Şubat 2021 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, eski Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Şuşa’da inşa edilecek okul için çalışmalar devam edecek.

Okul inşası için Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Bakü’de görüşen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, inşa edilecek olan okulla ilgili, “Bu, bir örnek olacaktır. Türk dünyası büyük. İnşallah bu örnek arkasından oralarda bu tür projelerin gelmesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.