Rusya-Ukrayna arasındaki ikinci müzakere ertelendi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Mart 2022, 12:02
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Mart 2022, 12:02

Rusya’nın Ukrayna’ya işgal saldırıları sürerken, bugün ikincisinin yapılması planlanan Ukrayna-Rusya müzakereleri ertelendi.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarında 7’nci güne girilirken Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal saldırıları tüm şiddetiyle devam ediyor. Çocukların ve masum insanların bombalandığı Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası çözüm arayışı sürüyor. Müzakere için pazartesi günü ilk kez bir araya gelen Rusya ve Ukrayna heyetlerinin sonuç çıkmayan görüşmelerinin ikinci turunun bugün yapılması planlanıyordu.

Rus haber ajansı TASS’a göre, bugün yapılması planlanan Ukrayna-Rusya müzakereleri ertelendi.

ZELENSKIY: İSTEDİĞİMİZ SONUÇ YOK

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sürerken, ilk müzakareden sonra Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, müzakereler konusunda yaptığı açıklamada, “Henüz bizim istediğimiz bir sonuç yok. Rusya kendi pozisyonunu açıkladı. Savaşı bitirmek için bizden karşı maddeler duydular. Bazı sinyaller aldık.” diye konuştu.

KREMLİN: SONUÇ İÇİN ERKEN

Kremlin’den “Ukrayna ile müzakerelerin değerlendirilmesi için henüz çok erken. Ukrayna ile görüşmeler sonrası analiz yapmalı bakış açısını değerlendirmeliyiz.” açıklaması yapıldı.