Rusya, dost olmayan ülkeler listesini yayımladı: O ülkelerden Rusya’ya girişler kısıtlanacak!

Güncel
qha muhabir
28 Mart 2022, 23:05
qha muhabir
28 Mart 2022, 23:05

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’ya yönelik yaptırım kararı alan ülkelerin, “dost olmayan ülkeler” listesine alındığını açıkladı. Lavrov, Rusya’nın ilan ettiği “dost olmayan ülkeler”den Rusya’ya girişlerde, vize kısıtlaması getirileceğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi bir ayı geride bıraktı. Saldırılarına aralıksız devam eden Rusya’nın işgal girişimini uluslararası kamuoyu tanımıyor. Bu kapsamda Rusya’yı kınayan ülkeler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rus yetkililere karşı yaptırım uygulamaya devam ediyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bu yaptırımlara katılan ülkelerin “dost olmayan ülke” listesine alındığını açıkladı. Bunun yanı sıra Lavrov, dost olmayan ülkelerin Rusya’ya girişi konusunda vize kısıtlaması getirmeye hazırlandıklarını duyurdu.

RUSYA HANGİ ÜLKELERİ DOST OLMAYAN ÜLKE İLAN ETTİ?

Rusya hükumeti, “dost olmayan ülkeler” listesini 7 Mart’ta onaylamıştı. Onaylanan listede ABD, Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Krallık, Güney Kore, Japonya, İsviçre ve Singapur gibi ülkelerin yanı sıra Rusya’ya yaptırım uygulayan 15 ülke daha yer alıyor.