Rus güçleri Kıyiv'de yine sivil yerleşim birimlerini vurdu!

Güncel
qha muhabir
18 Mart 2022, 14:36
qha muhabir
18 Mart 2022, 14:36

İşgalci Rus güçleri, bugün Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e düzenlediği saldırıda yine sivil yerleşim birimlerini vurdu. En az 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Rus güçlerinin bugün, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e düzenlediği saldırıda en az 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Görgü tanıklarının aktardığına göre, Rus güçlerince atılan bir füze, Kıyiv’in Podilskiy bölgesinde sivillere ait yerleşimlerin olduğu alana düştü.

Saldırıda, bölgede bulunan çok sayıda apartmanın yanı sıra bir okulda ağır hasar oluştu. 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan bazı evlerin camları kırıldı, çok sayıda araç da kullanılamaz hale geldi. Rus güçlerinin dün akşam yine Kıyiv’e düzenlediği saldırıda, 2 kişi hayatını kaybetmişti.

İşgalci güçler, bugün Lviv’de de saldırılara başladı. Ukrayna’nın sivil yerleşim birimleri bombalanmaya devam ediyor.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor. Birleşmiş Milletler, Rus saldırılarından dolayı yaklaşık 3 milyon Ukrayna vatandaşının ülkeyi terk ettiğini duyurdu.