Putin, MI6 Başkanı Moore'a tepki gösterdi

Güncel
Ozan Barış Erim
05 Haziran 2021, 10:45
Ozan Barış Erim
05 Haziran 2021, 10:45

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, videokonferans yöntemi ile bir basın toplantısı düzenledi. Putin, toplantıda, Rusya’yı “gerileyen bir güç” olarak gördüğünü söyleyen Birleşik Krallık’ın dış istihbarat servisi MI6’in Başkanı Richard Moore’a tepki gösterdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün St. Petersburg’da basın toplantısı düzenledi.Videokonferans yöntemi ile düzenlenen basın toplantısında konuşan Putin, MI6 Başkanı Richard Moore’un Rusya ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Moskova hakkındaki sözlerini değerlendirdi. Putin, Moore’u acemilikle suçlayarak, “Kendisi bu görevde henüz yeni, biraz tecrübe kazanacak ve sonra Rusya’nın gerileyen bir güç olup olmadığına ilişkin değerlendirmelerine muhtemelen dönüp yeniden bakacaktır.” diye konuştu.

PUTİN: BİRLEŞİK KRALLIK İLE İLİŞKİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞMA

Geçtiğimiz yıllarda Rusya ile Birleşik Krallık arasındaki ilişkilerin iyiye gittiğini belirten Putin, ilişkilere müdahale edilmezse her şeyin daha iyi olacağını belirtti. Öte yandan Putin, Moore’un ikili ilişkileri bozmaya çalıştığını vurgulayarak, “Dolayısıyla niye rahatsız olup endişe ediyorsun, sadece hayatını yaşa ve Rus-İngiliz ilişkilerini daha fazla bozmaya çalışma.” dedi.