Polonya, Letonya, Litvanya ve Estonya liderleri, başkent Kıyiv'de Ukrayna'ya destek mesajı verdi

Güncel
Ömer Kaya
14 Nisan 2022, 03:16
Ömer Kaya
14 Nisan 2022, 03:16

Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya devlet başkanları, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile bir araya geldi. Liderler, Ukrayna ile dayanışma mesajları vererek, Ukrayna ile bir ve beraber olduklarını açıkladı.

Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya liderleri, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile bir araya geldi. Devlet başkanları, 13 Nisan 2022 tarihinde Polonya, Letonya, Litvanya ve Estonya Cumhurbaşkanları, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e geldi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir araya gelen Ukrayna lideri Zelenskıy, Polonya Devlet Başkanı Andrej Duda, Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis, Letonya Devlet Başkanı Egils Levits ve Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nausda düzenlenen ortak basın toplantısında Rusya’ya karşı “birlik” mesajı verdi.

Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya Cumhurbaşkanları, Rus işgal güçlerinin saldırılarından zarar gören Ukrayna’nın Kıyiv bölgesindeki yerleşim yerlerini ziyaret etti.

Resim

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.

Rusya'ya hangi yaptırımlar uygulanacak? - Son Dakika Haberleri