Polonya'dan Ukrayna'ya destek vurgusu: Bu zorlu süreçte birlikte olmaya devam edeceğiz

Güncel
Manas
13 Temmuz 2022, 12:04
Manas
13 Temmuz 2022, 12:04

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Polonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak’ı kabul etti. İkili görüşmede, Rusya’nın başlattığı savaşın doğurduğu zor zamanlarda birlikte olma mesajı vurgulandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy 12 Temmuz 2022 tarihinde Polonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile başkent Kıyiv’de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görüşme ile ilgili, “Polonya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusunu destekliyor. Böyle bir destek, ülkelerimizin bu zor zamanda birlikte olduğunun açık bir teyididir.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Zelenskıy, Polonya Savunma Bakanı Blaszczak’a Ukrayna’ya yaptığı ziyaret ve yardım için teşekkür etti. Aynı zamanda, işgalci Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşın sona ermesinden sonra, Ukrayna ile Polonya arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, Polonya Savunma Bakanı, Cumhurbaşkanı Zelenskıy’e teşekkür ederek, “Bu savaş döneminde ve zorlu bir süreçte birlikte olmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.