Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanı istifa etti

Politika
Filiz
26 Temmuz 2022, 19:23
Filiz
26 Temmuz 2022, 19:23

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Sunat Atun bugün Başbakan Ünal Üstel’e istifasını sundu. Bakan Atun’un istifası üzerine boşalan koltuğun yerine UBP milletvekili Alişan Şan atandı. Başbakan Üstel,  Bakan Atun’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Sunat Atun istifasını bugün sundu. KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Bakan Atun’un istifasını kabul etti. Üstel, Atun’dan bırakılan bakanlık görevine UBP milletvekili Alişan Şan’ı atadı.

SUNAT ATUN’UN YERİNE ALİŞAN ŞAN ATANDI

KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu’nda bugün yapılan açıklamada Başbakan Üstel, Bakan Atun’un bugün saat 10.00’da istifasını sunduğunu belirterek, “Kendisine çalışmalarından dolayı teşekkür ettik. Partimizin bir milletvekilidir, bundan sonra partimizin bir milletvekili olarak görev yapacaktır” ifadesini kullandı.

Bütün çalışmaların ülke menfaati için yapıldığını dile getiren Üstel, “Ülkemizin menfaati doğrultusunda hareket ediyoruz. Birlik beraberlik içerisinde ülkemizin sorunlarını hep birlikte aşacağız. Ulusal Birlik Partisinde bu tür değişimler her zaman olmaktadır, bu da onlardan biridir.” değerlendirmelerinde bulundu.