Kremlin Ukrayna’nın doğusundaki Rus varlığını böyle savundu!

Güvenlik
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2021, 17:21
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2021, 17:21

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’ta süren gerilime ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Rusya’nın Donbas’taki Rus ayrılıkçılara olan desteğini “Rusça konuşanların kaderine kayıtsız kalmayacağı” şeklinde savunan ve açıklayan Peskov, kimsenin savaşa doğru gitmediğini söyledi.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’ta Ukrayna ordusu ile Rus silahlı güçleri arasında çatışmalar devam ederken; Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov (Dmitriy Peskov), Rus televizyonundan bölgeseki askeri gerilime ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Donbas’taki düşmeyen tansiyonun ve Rus birliklerinin sevkiyatının Rusya’nın Ukrayna ile bir savaş olasılığını kabul ettiği anlamına gelmediğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Rusya’nın Donbas’taki Rus yanlısı ayrılıkçılara olan desteği ile ilgili sözlerinin savaşa yol açıp açmayacağının sorulmasının ardından Peskov, “Elbette, hiç kimse savaşa doğru ilerlemiyor ve hiç kimse böyle bir savaş olasılığını kabul etmiyor.” diye konuştu. Peskov, bölgedeki Rus varlığını “Rusya’nın Ukrayna’nın güney doğusundaki Rusça konuşanların kaderine kayıtsız kalmayacağı” şeklindeki ifadeleriyle savundu.