Kremlin Sözcüsü Peskov'dan Biden-Putin görüşmesine ilişkin açıklama!

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Haziran 2021, 16:14
Ozan Barış Erim
12 Haziran 2021, 16:14

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, 16 Haziran’da bir araya gelecek ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peskov, yapılacak görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yapılmayacağını belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin-Biden görüşmesine ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Peskov, iki liderin İsviçre’nin Cenevre kentinde yapacağı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlemeyi planlamadığını duyurdu. Peskov, ABD basınına yaptığı açıklamada, “ABD’li meslektaşlarımızdan böyle bir ihtimal duyduk, fakat bu konu halen kesinleşmedi. Başkan Putin en başından beri her türlü alternatife açık” ifadelerini kullandı.

“İLİŞKİLERİ DÜZELTMENİN TEK YOLU BU”

Ayrıca Peskov, iki liderin görüşmesinin, diyaloğun daha fazla bozulmasını önlemenin tek yolu olduğunu belirterek, “Putin’in Cenevre’ye gitmesinin asıl sebebi, 2 ülke arasındaki ilişkilerin kötü durumudur ve iki ülke arasında bir zirve gerektiren bu ilişkinin kritik bir seviyesidir. Çünkü bu, diyaloğumuzun daha fazla bozulmasını önlemenin tek yolu” ifadelerini kullandı.