KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, adaya Fuat Oktay ile beraber dönecek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Temmuz 2021, 12:04
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Temmuz 2021, 12:04

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, çalışma ziyareti kapsamında bu akşam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gidecek. Türkiye’deki temaslarını tamamlayan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Oktay ile birlikte adaya dönecek.

Bir süredir Türkiye’nin çeşitli illerinde temaslarda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bu akşam saatlerinde Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte Ankara’dan KKTC’ye dönecek. Tatar ve Oktay’ı taşıyan uçağın bugün saat 17.00’de Ercan Havalimanı’nda olacağı belirtildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, iki gün sürecek çalışma ziyareti çerçevesinde, KKTC’de bazı temas ve incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Ersin Tatar'ı kabul etti |  Gündem Haberleri

Oktay, Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu çalışmaları ve yeni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi alan ziyareti yapacak. Oktay, ardından, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile görüşecek. Oktay, daha sonra Bafra köyünü ziyaret edecek. Fuat Oktay, Perşembe günü ise Yeni Erenköy’de vatandaşlarla buluşacak, Bilal Ağa Mescidi’ndeki restorasyon çalışmalarını inceleyecek. Oktay, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek, Polis Müdürlüğü Araç ve Malzeme Teslim Töreni ile Lefkoşa Büyük Han’da düzenlenecek Gençlik Buluşmasına katılacak. Fuat Oktay’ın Perşembe akşam saatlerinde adadan ayrılması bekleniyor.