KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Dr. Fazıl Küçük kırmızı çizgimizdir

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Nisan 2021, 14:13
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Nisan 2021, 14:13

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’e yönelik çirkin saldırılar ile ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılması talimatını verdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Tatar, “Ulusal liderimize sahip çıkıyoruz. Dr. Fazıl Küçük kırmızı çizgimizdir.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün KKTC Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı kabul etti ve Dr. Fazıl Küçük’e sosyal medyadan çirkin ve seviyesiz saldırılarda bulunan kişi ve kişiler hakkında gereken yasal işlemlerin başlatılması talimatını verdiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Tatar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Dr. Fazıl Küçük’e ve Kıbrıs Türk halkına kimsenin hakaret edemeyeceğini belirterek, bunun hesabının mutlaka sorulacağını kaydetti.

ERSİN TATAR: DR. FAZIL KÜÇÜK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ni ziyaret ederek Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük ile de bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Tatar bu ziyareti sırasında, özgürlük ve bağımsızlık lideri Dr. Fazıl Küçük’e yönelik saldırılar ile ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılması talimatını verdiğini belirtti ve “Ulusal liderimize sahip çıkıyoruz. Dr. Fazıl Küçük kırmızı çizgimizdir” açıklamasında bulundu.

“KIBRIS TÜRK HALKI VERİLEN MÜCADELE İLE BİR DEVLET SAHİBİ OLDU”

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda verdiği mücadelenin ve ulusal direnişin Dr. Fazıl Küçük’ün gösterdiği liderlik ve cesaretle ve halkı örgütlemesiyle 1930’lu yıllardan itibaren başladığını vurgulayarak, Kıbrıs Türk halkının Türk ulusunun kopmaz bir parçası olarak kendi lideri ve Türk Mukavemet Teşkilatı ile bu coğrafyada verilen mücadeleyle bir devlet sahibi olduğunu tüm dünya ile paylaştığını ifade etti.

“BÖYLE HADSİZLERE MEYDANI HİÇBİR ZAMAN BOŞ BIRAKMAYCAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Tatar, böyle hadsizlere de meydanı hiçbir zaman boş bırakmayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Böyle hadsizlere de meydanı hiçbir zaman boş bırakmayacağız. KKTC Cumhurbaşkanı olarak Polis Genel Müdürlüğüne ve Başsavcılık’a gerekli soruşturma ve gerekli ceza işlemlerinin yapılması için gerekenin yapılmasını ifade ettim. Bir kez daha liderimizi rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun. Mekânı cennet olsun. Hiçbir zaman unutulmayacaktır.”