Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Mayıs 2022, 10:07
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Mayıs 2022, 10:07

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle 10-11 Mayıs tarihlerinde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak. Tokayev’in, Erdoğan’ın davetine icabetle yapacağı Türkiye’ye ilk resmi ziyarette, ikili ve çok taraflı düzeyde iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından bugün itibarıyla yayımlanan açıklamaya göre, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle 10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak. Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’in göreve gelmesinin ardından Türkiye’ye gerçekleştireceği ilk devlet ziyareti sırasında yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Kazakistan arasındaki stratejik ortaklık seviyesindeki ilişkiler tüm boyutlarıyla değerlendirilecek, ikili ve çok taraflı düzeyde iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

İkili ilişkilerin yanı sıra güncel bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması öngörülen temaslarda, ikili ilişkilerin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma, protokol ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemde olacak.