Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan skandal itiraf: Azerbaycan'a mayın haritasının küçük bir kısmını verdik!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Haziran 2021, 18:51
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Haziran 2021, 18:51

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan’ın Azerbaycan sınırına döşediği 97 bin mayının haritaları karşılığında Azerbaycan’da gözaltındaki 15 Ermenistanlının iade edilmesi hakkında konuştu. Paşinyan, “Mayın tarlalarının haritalarını teslim ettik ve ama bu, elimizdeki haritaların ufak bir kısmı.” itirafında bulundu.

Dağlık Karabağ’da, ülkesinin yaklaşık 30 yıllık işgalinden sonra tarihi hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yine hainlikten ödün vermiyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, dün 97 bin mayının haritaları karşılığında ülkede gözaltında bulunan 15 Ermenistanlının iade edildiğini duyurmuştu. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise bugün Ermenistan’ın daha önce de tekrarladığı gibi anlaşmaların ihlallerine dair itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. Paşinyan, Dağlık Karabağ savaşının ardından Azerbaycan yönetimine mayın tarlalarına ilişkin haritaların hepsini vermediklerini itiraf etti. Paşinyan, Ermenistan’ın Azerbaycan sınırına döşediği 97 bin mayının haritaları karşılığında Azerbaycan’da gözaltındaki 15 Ermenistanlının iade edilmesi hakkında Yegvard şehrinde düzenlediği mitingde konuştu.

Paşinyan yine gerilimi tırmandıracak: Savaş tekrar başlar

PAŞİNYAN: MAYIN HARİTALARININ KÜÇÜK BİR KISMINI VERDİK

Paşinyan, Ermenistan muhalefetinin, Azerbaycan yönetimine tüm mayın tarlalarına ait haritaları verdiğine dair eleştirilerin odağında olduğunu anlatarak, “Mayın tarlalarının haritalarını teslim ettik ve bunların önemli olmadığını söyleyemem ama bu, elimizdeki haritaların küçük bir kısmı.” şeklinde konuştu. Aralık 2020’de de benzer bir değişimin yapıldığını söyleyen Paşinyan, “Ancak bu haritalar, Ermenistan’ın veya Azerbaycan’ın pozisyonlarını paylaşmıyor. Söz konusu haritalar, Azerbaycan yakınlarında bulunanları gösteriyor.” dedi.