Ermeni siyasetçi, Paşinyan'ın İHA sesini duyunca nasıl kaçtığını anlattı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 17:29
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 17:29

Ermeni Uyanış Partisi lideri ve eski Syunik valisi Vage Hakobyan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ermeni siyasetçi, Paşinyan’ın İHA sesini duyunca nasıl kaçtığını anlattı.

İşgal altında tuttuğu topraklar nedeniyle Azerbaycan karşısında aldığı ağır mağlubiyetin ardından siyasi krizlerle çalkalanan Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan hedefte olmaya ve skandal açıklamalara konu olmaya devam ediyor. Ermeni basınına göre, “Ermenistan” bloğunun temsilcisi, Ermeni Uyanış Partisi lideri ve eski Syunik valisi Vage Hakobyan, Gümrü’deki bir miting sırasında Paşinyan’ın İHA sesini duyunca nasıl kaçtığını anlattı.

Ateşkes sonrası Ermenistan'da protestolar başladı: Parlamento binası basıldı
Azerbaycan ile ateşkes imzalanması üzerine Ermenistan'da protestolar  başladı, parlamento binası basıldı, Başbakan Paşinyan'ın istifası istendi -  Medyascope

“PAŞİNYAN’IN VARLIĞI, ALGIMIZA BİR HAKARET”

Mitingde konuşan Vage Hakobyan, Ermenistan Başbakanı için “Paşinyan’ın varlığı algımıza bir hakarettir.” ifadelerini kullandı.

Oxu.aze haber sitesinde bugün yer alan habere göre, Vage Hakobyan konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Kötü lider, yıldızlardan bahsediyor, yeterliliğin kalıntılarını kaybediyor. Ona göre yıldızlar muhtemelen sadece konyak şişesindedir. Ya da korku hakkında dedikodu. 2 bin polis eşliğinde sokaklara dökülen bir adam… 9 Kasım’da bulunamamak için saklandı. Görüşte bir insansız hava aracının (İHA) sesini duyduğunda, o kadar hızlı koştu ki, gardiyanlar ona ulaşamadı. Vaftiz babası Nikol’den alıntı yapacağım, varlığınız algımıza hakarettir!”

10 KASIM ATEŞKES BİLDİRİSİ

Azerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ’daki topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için 27 Eylül 2020’de başlattığı harekat 44 gün sürdü. Azerbaycan ordusunun 44 gün süren operasyonunda 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etti. Azerbaycan ile Ermenistan, Dağlık Karabağ’da Ermenistan’ın başlattığı saldırılar sonrasında çatışmaların ardından 10 Kasım 2020’de ateşkes anlaşması imzaladı.