Erdoğan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ı kabul edecek

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Nisan 2021, 12:28
Ayyıldız Huri Kaptan
15 Nisan 2021, 12:28

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’ye resmi ziyaret düzenleyecek. Bakan Dendias, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilecek. Ayrıca, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de bir araya gelecek.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz hamlelerini hızlandırdığı süreçte; Türkiye, Libya ve Yunanistan’ın diplomasi trafiği de aynı şekilde hız kazandı. Bu süreçte, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın bugün Ankara’ya kritik bir ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

YUNAN BAKAN DENDİAS, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN KABUL EDİLECEK

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dendias’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edeceği görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer alacağı belirtildi. İki bakanın daha sonra, Doğu Akdeniz, mülteci krizi, Kıbrıs ve Ege’deki sorunlar başta olmak üzere iki ülke arasındaki tüm başlıkların masaya yatırılacağı ortak bir görüşme gerçekleştirileceği aktarıldı.
Görüşmenin ardından, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Türkiye Doğu Akdeniz hamlelerini hızlandırdı. Libya heyeti 13 Nisan’da bir Ankara’ya çıkarma yapmıştı. Aynı gün Libya’da bulunan Yunan Bakan Dendias, Mısır ile diplomatik temasa başladı.