Erdoğan'ın talimatıyla NATO Zirvesi öncesi Türkiye’den Libya’ya üst düzey ziyaret

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 15:04
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 15:04

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılacak NATO Zirvesi öncesinde Türkiye’den üst düzey bir heyetin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Libya’yı edeceği bildirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından dün yapılan açıklamaya göre, Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılacak NATO Zirvesi öncesinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’den üst düzey bir heyetin Libya’yı edecek. Söz konusu ziyarette, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki heyette, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yer alacak.

NATO Zirvesi öncesi Türkiye'den Libya'ya üst düzey ziyaret

Türkiye heyetinin Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ve Libyalı mevkidaşlarıyla görüşeceği günübirlik ziyarette, ayrıca Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ile de bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.