Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ermeni mevkıdaşıyla birlikte basın açıklaması yaptı

Politika
Ömer Kaya
13 Mart 2022, 08:48
Ömer Kaya
13 Mart 2022, 08:48

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan Dışişleri Bakanı ile Antalya Diplomasi Forumu’nda bir araya geldi. Ermeni mevkıdaşıyla birlikte basın açıklaması yapan Çavuşoğlu, “Türkiye ve Ermenistan arasında tam normalleşme ve iyi komşuluk ilişkilerinin tesisini amaçlayan sürecin, önkoşul olmaksızın devamına ilişkin yaklaşımlarını tekrarlamışlar, ayrıca bölgemizin tamamında normalleşmeye ihtiyaç olduğu konusunda anlayış birliğine varmışlardır” açıklamasını yaptı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’nda Türkiye ile Ermenistan arasında yeni bir döneme, normalleşme sürecine girildi. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, dün forum kapsamında bir araya geldi. İki bakanın ortak basın açıklamasında normalleşme sürecine ilişkin mesajlar verildi.

Antalya Diplomasi Forumu’nda Ermeni mevkıdaşıyla birlikte basın açıklaması yapan Çavuşoğlu, “Türkiye ve Ermenistan arasında tam normalleşme ve iyi komşuluk ilişkilerinin tesisini amaçlayan sürecin, önkoşul olmaksızın devamına ilişkin yaklaşımlarını tekrarlamışlar, ayrıca bölgemizin tamamında normalleşmeye ihtiyaç olduğu konusunda anlayış birliğine varmışlardır” değerlendirmesinde bulundu.