Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Ukrayna gündemiyle toplanıyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Şubat 2022, 08:59
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Şubat 2022, 08:59

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantının ana gündem maddesi, Rusya’nın saldırganlığının sürdüğü Ukrayna’daki son gelişmeler olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak. Toplantının ana gündeminde Ukrayna’da yaşanan gelişmeler olacak. Toplantıda, bölgedeki gelişmelerin Türkiye’ye yönelik etkileri ile ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılacağı öngörülüyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının bu konuda mevkidaşları ile yürüttüğü diplomatik temaslar değerlendirilecek.

RUSYA’NIN UKRAYNA’YA YÖNELİK SALDIRGANLIĞININ DURDURULMASINDA TÜRKİYE’NİN ARABULUCULUK ROLÜ

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının sona erdirilmesi adına ara buluculuk dahil atılabilecek adımların ele alınacağı toplantıda, Ukrayna’daki Türk vatandaşlarının tahliyesine yönelik yürütülen çalışmalar görüşülecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ

Diğer yandan Kabine toplantısında ekonomi başta olmak üzere iç gelişmelere dair konular da ele alınacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından millete sesleniş konuşması gerçekleştirecek.