Cumhurbaşkanlığı Kabinesi koronavirüs gündemiyle toplandı: Kısıtlamalar masada!

17 Kasım 2020, 16:17

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Koronavirüs tedbirleri ile ilgili son durum ele alınacak.

Artan koronavirüs vaka sayıları sonrası Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin, yoğun gündeme sahip toplantısı bugün saat 16.00 itibarıyla başladı. Bugün gerçekleşecek toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da bir sunum yapması öngörülüyor. Kabine toplantısında, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili son durum ele alınacak.

KABİNE TOPLANDI: YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Kabine toplantısında, eğitim-öğretimde ara tatil dönemine girilmesinden sonraki durumun görüşülmesi bekleniyor. Ayrıca, vakaların yeniden artmasından dolayı getirilecek olan yasak ve kısıtlamalar gündemde olacak. 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması ve seyahat yasağı gibi bir dizi tedbire ilişkin durumda müzakere edilecek. Öte yandan, yerli aşı da toplantının gündeminde olacak.

Hatırlanacağı üzere, önceki kabine toplantısında, kamu ve özel sektörde esnek çalışma düzeni tavsiye edilmiş ve bazı işletmelere saat 22.00’de kapanma tedbiri uygulanmıştı.

cumhurbaşkanlığı kabinesi
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: