Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ekonomi ve fahiş fiyatlar gündemiyle toplanacak

Ekonomi
Ömer Cihad Kaya
27 Eylül 2021, 10:56
Ömer Cihad Kaya
27 Eylül 2021, 10:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün fahiş fiyatlara karşı atılacak adımlar ve artan koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili toplanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, üç haftalık aranın ardından bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının ana gündem maddeleri arasında; koronavirüs salgını, dış politikada öne çıkan başlıklar ve ekonomide fahiş fiyatlarla mücadele konuları yer alacak.

FAHİŞ FİYATLARA KARŞI YENİ DÜZENLEME GELECEK Mİ?

Ticaret Bakanlığı, marketlerdeki fahiş fiyat artışlarına ilişkin takibata başladı. Yaygın şube ağına sahip beş büyük market için müfettişler görevlendirildi. Alınan sonuçlar kabine toplantısında değerlendirilecek. Fahiş fiyatlara karşı yeni önlemler alınacak.

Fahiş fiyat ve stoka karşı kurul oluşturuluyor: 500 bin TL ceza  kesebilecekler - Yeni Şafak

VAKA SAYISI ARTIYOR: YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili koronavirüs salgınındaki son durum ele alınacak. Türkiye’de artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları kabinenin gündemindeki konular arasında yer alacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kabine Toplantısı kapsamında bir sunum gerçekleştirmesi bekleniyor. Öte yandan, yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı ise değerlendirilecek. 26 Eylül itibarıyla Türkiye’de vaka sayısı, 25 bin 861 olarak kayıtlara geçti.

Son dakika haberi: 26 Eylül corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık  Bakanlığı tarafından açıklandı! - Son Dakika Haberleri İnternet