Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Ukrayna, özgür dünyanın kahramanı haline geldi

Güncel
Manas
15 Nisan 2022, 14:55
Manas
15 Nisan 2022, 14:55

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin son yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “Ukrayna, özgür dünyanın kahramanı haline geldi. İnsanlar her zaman kahramanları takdir eder” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 14 Nisan 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, işgalci Rus ordusunun 50 gündür Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü hedef alan işgal saldırıları karşısında Ukrayna ordusunun, karada ve masada kahramanca direndiğini ifade etti. Zelenskıy, “İşgalciler, Ukrayna’yı en fazla beş gün içerisinde işgal edebileceklerini söylemişlerdi. Ancak Ukrayna, 50 gün Rus saldırısına dayandı ve mücadele etti. Bu mücadele, Ukrayna halkının başarısıdır.” dedi.

ZELENSKIY: CESUR OLANLARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, “Her zaman cesur olanları desteklemeye devam edin. İşgalci Rus ordusunun ilk saldırı günlerini hatırlayın. Kimse hayatta kalacağımızı düşünmüyordu. Herkes Ukrayna ordusunun mücadelesine sempati duydu. Birçoğu ülkemizi terk etmemizi önerdi. Zorbalığa teslim olmamızı söyledi. Ancak onlar bizi tanımıyordu: Ukraynalıların ne kadar cesur olduklarını, özgürlüğe ne kadar değer verdiğimizi bilmiyorlardı.” ifadesini kullandı.