Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ukrayna Devlet Nişanı verildi

Haberler
Ozan Barış Erim
16 Ekim 2020, 22:15
Ozan Barış Erim
16 Ekim 2020, 22:15

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy Üsküdar’daki Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi. İki lider başkanlığında gerçekleşen heyetler arası görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy tarafından Ukrayna Devlet Nişanı verildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün biraraya geldi. Yapılan görüşme sonrası ortak basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Zelenskıy tarafından Ukrayna Devlet Nişanı takdim edildi. Takdimin ardından, heyetler arası görüşmenin ortak bildirileri imzalandı.

ANLAŞMALAR İMZALANDI

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran arasında savunma sanayi projeleri kapsamında iyi niyet beyanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran arasında Askeri Çerçeve Anlaşması imzalandı.

Türkiye-Ukrayna Hükümetler Arası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu 12. Dönem Toplantısı Protokolü de Milli Savunma Bakanı Hukusi Akar ile Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Igor Petraşko arasında imzalandı.