Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskıy ve Putin ile görüşecek

Güncel
Manas
29 Mayıs 2022, 19:15
Manas
29 Mayıs 2022, 19:15

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşı ile ilgili müzakere sürecine dikkat çekerek, Pazartesi günü Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmeleri planladığını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mayıs 2022 tarihinde, Azerbaycan’ın 28 Mayıs Bağımsızlık Günü dolayısıyla ilk kez Türkiye dışında Azerbaycan’da düzenlenen TEKNOFEST teknoloji şölenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyareti dönüşü sırasında uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Ulusal ve uluslararası konulara değinen Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşı hakkındaki soruları da yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni 'operasyon' sinyali: Bir gece ansızın  tepelerine ineriz - Yerelin Gündemi

ERDOĞAN: ZELENSKIY VE PUTİN İLE TEKRAR TELEFON GÖRÜŞMELERİM OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşının gün geçtikçe olumsuz noktalara gittiğine ve bu sürecin bir an önce müzakere yoluyla sona erdirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bizim gönlümüzden geçen o ki, şu anda Rusya-Ukrayna arasındaki bu savaş bir an önce barışla nihayete ersin fakat görünen o ki her geçen gün bu iş daha da olumsuz bir şekilde devam ediyor. Pazartesi günü gerek Rusya gerekse Ukrayna lideri ile telefon görüşmelerim olacak. Tarafları, diyalog ve diplomasi kanallarını işletmeleri yönünde teşvik etmeyi sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.