Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni aşıların geleceği tarihi açıkladı!

Güncel
Ozan Barış Erim
22 Ocak 2021, 18:19
Ozan Barış Erim
22 Ocak 2021, 18:19

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Kerem Aydınlar Camisi’ndeki cuma namazının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili konuşan Erdoğan, “Kabine toplantısında bunu yeniden ele alacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de koronavirüs aşılamalarının başlaması üzerine uygulanan kısıtlamalarla ilgili esneme yapılacağı beklentileri artarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen açıklama geldi. Erdoğan, bugün cuma namazı sonrası kısıtlamaların akıbeti ile ilgili gazetecilerin sorularını, “Kabine toplantımızda bunu ele alacağız. Endişelerimiz var.” diyerek, kısıtlamaların bir müddet daha kalkmayacağı işaretini verdi. Erdoğan, Çin’den gelecek yeni aşılarla ilgili soruya ise “Arkadaşlar önce aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa yani onayı çıktı Çin’den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek” yanıtını verdi.

RESTORANLARIN İÇİN SON DURUM

Ayrıca restoran işletmecilerinin talepleri ile ilgili soruya Erdoğan, “Kabine toplantımızda bunu ele alacağız. Endişelerimiz var. Sıkı tutacağız deseler de sıkı tutmuyorlar. Başarı bir süreç var, bunu tersine çevirmek istemiyoruz. Elimize gelen verilere bakarız gerekirse bir esneme yaparız” dedi.

REFORM PAKETİ

Öte yandan Erdoğan, reform paketi ile ilgili soru üzerine, “Bu reform paketiyle ilgili biz kendi içimizde çalışmaları yaptık. Bu hafta içinde de özellikle insan hakları evrensel beyannamesiyle ilgili eylem planımızı aramızda konuştuk. Değerlendirmelerimizi yaptık ve ekonomiyle ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı inşallah yapacağız” diye konuştu.