Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret kapsamında Azerbaycan'a geldi

Güncel
Ozan Barış Erim
15 Haziran 2021, 12:01
Ozan Barış Erim
15 Haziran 2021, 12:01

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret kapsamında, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ’ın Şuşa şehrini ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi ziyaret kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Yagup Eyyübov, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov ile Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’dan oluşan bir heyet karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Rize Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak da Azerbaycan ziyareti sırasında eşlik edecek.

ŞUŞA’DA RESMİ TÖRENLE KARŞILANACAK

Erdoğan, 2. Karabağ Zaferi ile birlikte 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa şehrine gidecek. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Erdoğan’ı Şuşa’da resmi tören ile karşılayacak. Erdoğan ile Aliyev, baş başa gerçekleştirilecek görüşmenin ardından anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısı yapılacak.