Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç ile görüştü

Güncel
Ozan Barış Erim
29 Aralık 2020, 20:47
Ozan Barış Erim
29 Aralık 2020, 20:47

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile görüştü. Cumurbaşkanı Erdoğan, meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç’e ve Hırvat halkına geçmiş olsun mesajı verdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Konu ile ilgili İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız görüşmede, Hırvatistan’da meydan gelen deprem nedeniyle Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç’e geçmiş olsun dileklerini iletti.” diye bildirildi.

“TÜRKİYE, KARA GÜN DOSTUDUR”

Öte yandan Türkiye’nin “kara gün dostu” olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, arama kurtarma başta olmak üzere, gerekebilecek tüm yardımları temin etmeye hazır olduklarını ifade etti.

HIRVATİSTAN’DA 6,4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Hırvatistan’ın Petrinja kentinde 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Macaristan, Almanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Slovenya dahil 15 ülkeden hissedilen şiddetli depremde, çok sayıda bina yıkılırken 1 çocuk hayatını kaybetti.