Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kuruluna katılmak için ABD'ye gidecek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Eylül 2021, 10:46
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Eylül 2021, 10:46

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 76’ncı Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere bugün ABD’ye gidecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından dün yapılan açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) 76’ncı Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere, 19-22 Eylül 2021 tarihlerinde ABD’yi ziyaret edeceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 20 Eylül Pazartesi günü ziyareti sırasında ise New York’ta inşa edilen Yeni Türkevi binasının açılışını gerçekleştireceği öğrenildi.

Erdoğan son 15 yıldaki BM konuşmalarından fotoğraflar paylaştı - Yeni Şafak

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ÜLKE LİDERLERİYLE İKİLİ GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kovid-19 Salgınının Atlatılması, Sürdürülebilirliğin Yeniden İnşası, Gezegenin İhtiyaçlarına Cevap Verilmesi, İnsanların Haklarına Saygı ve Birleşmiş Milletler’in Yeniden Canlandırılması İçin Dayanıklılığın Umut Yoluyla Tesisi” temasıyla yapılacak 76’ncı Genel Kurul’un ilk günü 21 Eylül’de hitap edecek. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in yanı sıra çok sayıda devlet ve hükumet başkanıyla ikili görüşmelerde bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenecek, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” başlıklı konferans kapsamında ABD’deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumu temsilcileriyle görüşecek.