Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Meclisi'nden hitap etti! Bütün dünya bilsin ki...

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Haziran 2021, 16:26
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Haziran 2021, 16:26

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisine hitap etti. Türkiye’nin bütün imkanlarıyla Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bütün dünya bilsin ki yarın da yanında yer alacağız.” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Haziran 2021 itibarıyla resmi temaslarda bulunmak için hareket ettiği Azerbaycan’da, Azerbaycan Cumhuriyeti Millî Meclisine hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kafkaslardaki barış ve huzurdan yalnız Azerbaycan’ın değil Ermenistan da dahil olmak üzere tüm bölge ülkelerinin kazançlı çıkacağının altını çizdi. Erdoğan, “Kalıcı barışa giden yolun, bölgedeki tüm halkların, devletlerin karşılıklı güven temelinde geliştirecekleri iş birliklerinden geçtiğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Azerbaycan'ın yanındaydık... Bütün dünya bilsin ki yarın da yanında yer  alacağız!'

ERDOĞAN: BÜTÜN DÜNYA BİLSİN Kİ…

Erdoğan, “Bugün bütün imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bütün dünya bilsin ki yarın da yanında yer alacağız.” diye konuştu.

Erdoğan, “Türk milletine olmadık iftiralarla çamur atanlar önce Kafkaslara, Azerbaycan’a bakmalı.” dedi.

“Sonra vicdanları elverirse yönelttikleri ithamları kendileriyle ayrıca konuşuruz. Medeniyet ile vandallık arasındaki farkı görmek isteyen, gelsin Karabağ’da iki dönem arasındaki farka baksın.”

Recep Tayyip Erdoğan
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya bilsin ki, yarın da Azerbaycan'ın  yanında yer alacağız

“ŞUŞA’YI TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ OLARAK GÖRMEKTEN MEMNUNİYET DUYARIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl Azerbaycan’ın kültür başkenti olan Şuşa’yı gelecek yıl da ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ olarak görmekten memnuniyet duyarız.” dedi.

ERDOĞAN: KARABAĞ, ADALETİN ZAFERİDİR

“(Karabağ Zaferi) Bu zaferden kimse rahatsız olmasın çünkü bu, yıkımın değil inşanın, zulmün değil adaletin zaferidir.” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Karabağ aynı zamanda dünyayı kendi siyasi ve ekonomik hırslarının arenası olarak görenlerin hesaplarının bozulduğu yerdir.
Bir daha Kafkasya’nın boynuna kimsenin esaret zinciri vuramaması için önümüze çıkan fırsatları hep birlikte, en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.”