Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 yılının ilk kabine toplantısını yapıyor!

Güncel
Ozan Barış Erim
11 Ocak 2021, 14:44
Ozan Barış Erim
11 Ocak 2021, 14:44

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının ilk Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısını bugün gerçekleştirecek. Bugün gerçekleşecek olan kabine toplantısında, son zamanlarda vaka ve ölüm sayılarındaki rahatlamanın gündem olacağı biliniyor. Bu kapsamda normalleşme takvimine dair konuşulması gündemde olan yeni maddelerin olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu ile 2021 yılının ilk kabine toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Toplantıda normalleşme takvimine dair de gündem başlıklarının olması bekleniyor. Kabinede okullarda yüz yüze eğitim, sokağa çıkma yasağının ne kadar süreceği, dış ilişkiler gibi birçok konu yer alırken koronavirüsle ilgili yeni kararların alınması bekleniyor.

NORMALLEŞME SÜRECİNE GEÇİLECEK Mİ?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak toplantıda normalleşme sürecine geçilip geçilmeyeceği konusu tartışılacak. Toplantıda, son 6 haftadır gerçekleşen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının, vaka sayılarına yansıması incelenecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın alınan tedbirlerin koronavirüs tablosuna yansıması ve aşının incelenme süreci hakkında bir sunum yapması planlanıyor. Bu kapsamda toplantıda, vaka sayılarındaki düşüşle beraber normalleşme sürecine geçilip geçilmemesi konusunda değerlendirmeler yapılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde diğer önemli hususların başında da yüz yüze eğitim ile ilgili alınacak kararlar bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuyla ilgili çalışmaların anbean takip edildiği vaka, risk gibi birçok durumun göz önünde bulundurularak, yüz yüze eğitim için okullarda öğretim sürecinin yeniden başlaması için ellerinden geleni yaptıklarını açıklamıştı.

ERDOĞAN TOPLANTININ ARDINDAN KONUŞMA YAPACAK

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri, yüz yüze eğitim ve reform süreçlerine ilişin merak edilenleri cevaplamak için millete sesleniş konuşması yapacak.