Çavuşoğlu, Kosova Başbakan Birinci Yardımcısı Tahiri ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Selakovic'le görüştü

Haberler
Ozan Barış Erim
06 Kasım 2020, 10:14
Ozan Barış Erim
06 Kasım 2020, 10:14

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Başbakan Birinci Yardımcısı Besnik Tahiri ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakovic’le ayrı ayrı görüştü. Çavuşoğlu, her iki görüşmeye ilişkin sosyal medyadan bilgilendirme paylaşımında bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yarın Antalya’da düzenlenecek Güney Doğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere kente gelen Kosova Başbakan Birinci Yardımcısı Tahiri ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Selakovic’le bir araya geldi. 

“KARDEŞ KOSOVA’YA DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Tahiri’yle görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çavuşoğlu, “İkili ve bölgesel konuları ele aldık. Kardeş Kosova halkının hissiyatını paylaşıyoruz. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Kardeş Kosova’ya desteğimizi sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

“SIRBİSTAN İLE İŞ BİRLİĞİMİZİ ARTIRACAĞIZ”

Çavuşoğlu, Sırp mevkidaşı ile görüşmesine ilişkin yaptığı paylaşımda ise yeni görevi dolayısıyla Selakovic’i bir kere daha tebrik ettiğini belirterek, “3.Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı hazırlıklarını ele aldık. Ekonomi, ulaştırma ve eğitim alanlarında iş birliğimizi artıracağız.” ifadesine yer verdi.