Büyükelçi Sıbiga Kayseri Belediye Başkanı Büyükkılıç ile araya geldi

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Ocak 2021, 18:07
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Ocak 2021, 18:07

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile bir araya geldi. Görüşmede, Kayseri ve Ukrayna arasında bölgelerarası iş birliğinin geliştirilmesi konusu ele alındı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga (Andrii Sybiha) ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç bugün Kayseri Belediyesinde bir görüşme gerçekleştirdi. Büyükelçi Sıbiga, Kayseri ve Ukrayna arasında bölgelerarası iş birliği konusunun geliştirilmesinin ele alındığı görüşmeyi Twitter hesabından duyurdu. Ayrıca Büyükelçi Sıbiga, kışın Ukraynalı turistlerin Kayseri’yi tercih ediyor olmasından dolayı görüşülecek çok konunun olduğunu belirtti.

SIBİGA: İŞBİRLİĞİ POTANSİYELİMİZ YÜKSEK

Büyükelçi, konu ile ilgili açıklamasında, “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile Kayseri ve Ukrayna arasında bölgelerarası işbirliğinin geliştirilmesini görüştük. Kışın Ukraynalı turistler bu ili tercih ediyor o yüzden görüşülecek çok konu olduğu gibi işbirliği potansiyelimiz de çok büyük.” diye kaydetti.

BÜYÜKKILIÇ: ÇOK YÖNLÜ İŞ BİRLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN GÖRÜŞTÜK

Görüşmeye ilişkin paylaşımda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise şunları kaydetti:

“Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andriy Sıbiga ve beraberindeki heyeti, var olan turizm ilişkilerini geliştirmek ve başta sanayi ve ticaret olmak üzere çok yönlü iş birliği sağlamak amacıyla belediyemizde ağırladık.

“YAKLAŞIK 10 BİN UKRAYNALI TURİST ERCİYES’İ ZİYARET ETTİ”

Türkiye ile Ukrayna iki dost devlettir. Ukrayna’dan şu ana kadar yaklaşık 10 bin turist Erciyes Kayak Merkezimizi tercih etmiş durumda. Sayın Büyükelçi ile turizm konusu başta pek çok alanda işbirliğine gidilebilmesine yönelik karşılıklı fikir beyan ettik.

BÜYÜKELÇİ SIBİGA’DAN KAYSERİ’YE KARDEŞ ŞEHİR TEKLİFİ

Sayın Büyükelçi’nin Kayseri’ye kardeş şehir teklifinde bulunması da bizim için ayrıca önemli. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Büyükelçi Sayın Andriy Sıbiga’ya nazik ziyaretleri ve Kayseri’mize karşı sarf ettiği övgü dolu sözleri için şehrim adına teşekkür ediyorum.”