Büyükelçi Güldere, Ukrayna Gazi İşleri Bakanı Laputina ile görüştü

Güncel
Ozan Barış Erim
13 Nisan 2021, 22:06
Ozan Barış Erim
13 Nisan 2021, 22:06

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Gazi İşleri Bakanı Yulya Laputina ile görüştü. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Büyükelçi Güldere, “Malul gazilerin Türkiye’de tedavisi, gazilerin sivil hayata geçişi, 2 ülke gazileri arasında sportif etkinlikler yapılması gibi başlıklarda iş birliği imkanları görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Gazi İşleri Bakanı Yulya Laputina ile bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Ukrayna’daki gaziler için karşılıklı iş birliği imkanları değerlendirildi. Güldere, Bakan Laputina’ya TİKA Koordinatörlüğünün Ukrayna’da gazilere hizmet veren hastanelere yönelik yardım çalışmalarını aktardığını belirterek, “Ukrayna Gazi İşleri Bakanı Yulia Laputina’yı ziyaret ettik. Gözbebeğimiz gazilerimiz için neler yapabileceğimizi etraflıca ele aldık. Malul gazilerin Türkiye’de tedavisi, gazilerin sivil hayata geçişi, 2 ülke gazileri arasında sportif etkinlikler yapılması gibi başlıklarda iş birliği imkanları görüyoruz. TİKA Koordinatörlüğümüzün Ukrayna’da gazilere hizmet veren hastanelere yönelik yardım çalışmalarına değindik.” diye bildirdi.

GÜLDERE: GAZİ İŞLERİ BAKANLIĞI İLE İŞ BİRLİĞİMİZ SÜRECEK

Öte yandan Güldere, Gazi İşleri Bakanlığı ile iş birliklerinin devam edeceğini vurgulayarak,Ayrıca ülkemizin Kırım Tatarlarına yönelik konut projesinden bahsettik. Bakan Laputina’ya bu projede geçtiğimiz günlerde İstanbul’da iki ülke Devlet Başkanlarının başkanlığında düzenlenen toplantı sonrasında gelinen noktayı aktardım. Gazi İşleri Bakanlığıyla iş birliğimiz sürecek” ifadelerine yer verdi.