Büyükelçi Bodnar, Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun açılışını gerçekleştirdi

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Aralık 2021, 16:20
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Aralık 2021, 16:20

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar’ın ve eşinin katılımıyla Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun açılışı gerçekleştirildi. Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun aynı anda 3 ili (Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar) kapsayacağı belirtildi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, bugün eşi Katerına Bodnar ile birlikte Kütahya’da Ukrayna’nın Fahri Konsolosluğunun açılışına katıldı. Açılışı gerçekleştirilen Kütahya Fahri Konsolosluğuna, Erkan Güral getirildi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinden bugün yapılan açıklamaya göre Ukrayna’nın Kütahya Fahri Konsolosluğunun, “Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar” olmak üzere aynı anda 3 ili kapsayacağı bildirildi.

Fahri Konsolosluğun faaliyetlerinin; Ukrayna vatandaşlarının hak ve menfaatlerinin korunmasına, Ukrayna’nın, asırlık kültür ve geleneklerinin tanıtılmasına, halklar arası ilişkilerin kurulmasına, bölgeler arası işbirliğin ve ülkeler arasında doğrudan iş bağlantılarının geliştirilmesine yardımcı olmak olduğu belirtildi.

Büyükelçiliğin konuya ilişkin açıklamasında, “Fahri Konsolos Erkan Güral’ın, bölgeyi iyi bilen deneyimli ve saygın bir iş adamı olarak faaliyet göstermesinin Fahri Konsolosluğa verilen ana görevlerin yerine getirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ukrayna’nın yurtdışındaki yeni kurumunu içtenlikle tebrik ediyor, başarı ve refah diliyoruz!” ifadelerine yer verildi.